Taksiciler Odası Başkanı Aksu: Yüzde 100’lük zam talebimizi ilettik

Aksu artırım talebiyle ilgili, “Mesleğimizi sürdürebilmemiz, ayrıyeten hizmet kalitemizin artması ismine masraflarımız oranında artırım tarifesini İstanbul Büyükşehir Belediye’mizden talep ettik. Ayın 27’sinde yapılacak UKOME toplantısında taksimetre fiyat tarifelerine en az yüzde 100 oranında artış talebimiz oldu” dedi.

Aksu, “Taksimetre fiyatlarında en son Aralık 2022’de tarife değişikliği farkını almıştık. Yaklaşık yedi ay oldu. Bu süreçte ülke genelinde masraflarımıza yüzde 100’ün üzerinde artırımlar yapıldı. Masraflarımız oranında artırım tarifesini İstanbul Büyükşehir Belediye’mizden talep ettik. Kurul kıymetlendirecek. İnşallah yüzde 100 oranında artırım almış oluruz” diye konuştu.

TAKSİ ÇOK UCUZ KALDI

Aksu, taksilerin toplu taşımaya kıyasla çok ucuz kaldığını belirterek şöyle devam etti: “İstanbul’da bütün vatandaşlar toplu taşımayı bıraktılar. Taksiyle ulaşımı tercih ediyorlar. Araba fiyatları, yedek modüller, personellik ve demirbaş masraflarımıza yüzde 100’ün üzerinde artırım yapıldı. Bu da esasen datalarla ortada. Taksimetre fiyat tarifesi çok geride kaldı. Çok, çok ucuzuz.Üç-dört kişi toplu taşımayı tercih etmiyor, taksi kullanıyor. Olağanda de, yakın aralık ve 2.5 kilometrelik seyahatlerde daima toplu taşımadan ucuz olduğumuz için taksiyi tercih ediyorlar” sözlerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir