Saadet Partisi, Chp-Msp Koalisyonunu Anımsattı: “Onlar Başardı, Yine Başaracağız”

Saadet Partisi, CHP ve MSP’nin (Milli Selamet Partisi) 1974 yılında kurduğu koalisyon hükümetinin anımsatıldığı bir görüntüyü, “Onlar başardı, tekrar başaracağız” bildirisiyle toplumsal medya hesabında yayınladı.

Saadet Partisi, bugün toplumsal medya hesabında, “Onlar başardı, yeniden başaracağız” iletisiyle bir görüntü paylaştı. Görüntüde, CHP ve MSP’nin 1974 yılında kurduğu koalisyon hükümeti anımsatıldı ve dönemin MSP Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın “Biz, Sayın Ecevit’le vaktiyle koalisyon kurduk. Halkımıza, milletimize çok iyi hizmetler yaptık” kelamı ile dönemin CHP Genel Başkanı Bülent Ecevit’in koalisyon devrinde yapılan Kıbrıs Barış Harekatı’na ait Biz, aslında savaş için değil, barış için adaya gidiyoruz” kelamına yer verildi.

Videonun sonunda ise Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ahlakın ve adaletin iktidarını daima birlikte kuracağız” sözü ile Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu’nun Yeni bir geleceği inşa etmeye hazır mısınız” kelamı yer aldı.

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir