Bakan Fidan Jakarta’dan duyurdu: Dünyayı FETÖ’ye dar etmeye devam edeceğiz

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Beşinci ASEAN-Türkiye Sektörel Diyalog Paydaşlığı Üçlü Toplantısı’na katılmak üzere bulunduğu Endonezya’da temaslarına devam ediyor.

Bugün Türkiye-ASEAN (Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği) Sektörel Diyalog İştiraki Üçlü Toplantısı’nda konuşan Bakan Fidan daha sonra Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsudi ile bir ortaya geldi.

Marsudi ile düzenlediği basın toplantısı sonrası Türkiye’nin Jakarta Büyükelçiliğini ziyaret eden Fidan, 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü Anma Merasimi kapsamında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“FETÖ’YE DÜNYAYI DAR ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Bakan Fidan konuşmasına FETÖ’nün 7.yıl evvel gerçekleştirdiği darbe teşebbüsünde şehit olan vatandaşlarımızı anarak başladı.

“Aralarında dava ve yol arkadaşlarımızın da bulunduğu yüzlerce vatandaşımız vatan yolunda can verdi” diyen Bakan Fidan “Bugün buradan ilan etmek istiyorum. Yeni devirde de dostlarımızla etkin iş birliği tüm kurumlarımızla eş güdüm içinde dünyayı FETÖ’ye dar etmeye devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN DA PAYLAŞTI

Bakan Fidan Twitter hesabından yaptığı açıklamada ise sözleri kullandı;

“Yüce Milletimiz, 15 Temmuz’da milletlerarası emperyalizmin vekil ögeleri vasıtasıyla Türkiye’yi ele geçirme gayretlerini Cumhurbaşkanımızın liderliğinde boşa çıkartmış ve Türkiye Yüzyılı’nın kapılarını aralamıştır.

Korkusuzca meydanlara inerek FETÖ ihanet şebekesine geçit vermeyen aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü kutlu olsun”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir